Selimi: NATO mbështeti luftën e drejtë të UÇK-së - Bota Sot
Selimi: NATO mbështeti luftën e drejtë të UÇK-së

Aktuale

Selimi: NATO mbështeti luftën e drejtë të UÇK-së

Nga: N.H Më: 24 mars 2019 Në ora: 19:30
Rexhep Selimi

Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se me 2 marsi të vitit 1999 NATO mbështeti luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe lirinë e Kosovës.

Si thotë se atë natë Marsi, nga aeroplanët e aleatëve, u ndriçua qielli mbi tokën e njomur me gjakun e luftëtarëve trima të UÇK-së.

Ja postimi i tij:

Me 24 Mars 1999, NATO mbështeti luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Lirinë e Kosovës. Atë natë Marsi, nga aeroplanët e aleatëve, u ndriçua qielli mbi tokën e njomur me gjakun e luftëtarëve trima të UÇK-së.

Krismave të luftëtarëve të Lirisë nëpër beteja iu erdhi në ndihmë si kurorë e fitorës Aleanca e NATO-s kundër forcave vrastare serbe.
24 Marsi është pika e përbashkimit të aleatëve të përhershem në sherbim tê lirisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...