Pllana kujton se si e dha lajmin për intervenimin e NATO-s - Bota Sot
Pllana kujton se si e dha lajmin për intervenimin e NATO-s

Aktuale

Pllana kujton se si e dha lajmin për intervenimin e NATO-s

Më: 24 mars 2019 Në ora: 20:17
Foto ilustruese

Zëri i tij është ende në mendjen e shqiptarëve. Veçanërisht kur e dha një lajm.

Nusret Pllana ishte ndër të parët prezantues të lajmeve që dha informacionin që Forcat Verialtlantike kishin bombarduar caqet e ushtrisë serbe.

Zëri drithërues i Radio Kosovës së Lirë, e kujton atë ditë.

Në ethe e emocion tregon se si ishin përgatitur lajmet dhe edicioni i asaj dite, në bodrumin e një shtëpie në malet e Berishës

Nusreti e kolegët e tjerë të tij, fal bombardimeve të NATO-së arritën që më pas valët e radios t’i shpërndanin edhe jashtë kufijve të Kosovës.

Në këtë 20 vjetor, Pllana është duke përgatitur tre filma dokumentar për të rënët për liri.

Gazetari i luftës, kishte dhënë lajmet nën uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...