Momenti kur Bill Clinton i dha urdhrin NATO-s për fillimin e bombardimeve ndaj caqeve serbe - Bota Sot
Momenti kur Bill Clinton i dha urdhrin NATO-s për fillimin e bombardimeve ndaj caqeve serbe

Aktuale

Momenti kur Bill Clinton i dha urdhrin NATO-s për fillimin e bombardimeve ndaj caqeve serbe

Më: 24 mars 2019 Në ora: 20:46
Bill Clinton

Edhe liderët shtetëror kanë kujtuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, duke vënë në pah se fillimi i bombardimeve riktheu shpresën për liri e pavarësi.

Si sot 20 vjet më parë në orën 19.45 minuta filluan sulmet e para ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi.

Urdhrin për fillimin e fushatës bombarduese e pati dhënë presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe atë kohë shefi I Aleancës Veriatlantike, Havier Solana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...