Haradinaj porosi serbëve: Nuk i harrojmë krimet që na i bëtë - Bota Sot
Haradinaj porosi serbëve: Nuk i harrojmë krimet që na i bëtë

Aktuale

Haradinaj porosi serbëve: Nuk i harrojmë krimet që na i bëtë

Më: 25 mars 2019 Në ora: 10:13
Ramush Haradinaj

Kryeminstri i vendit, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25 vjetorin e saj masakrën e ndodhur mbi popullsinë shqiptare në fsharat Celinë, Fortesë dhe Brestoc.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova si shoqëri dhe si shtet, nuk do të pushojë kurrë së kërkuari drejtësi për viktimat, dhe për t’i sjellë kriminelët para drejtësisë.

“Kur i kujtojmë gratë, burrat, pleqtë dhe fëmijtë, e masakrës së 25 marsit 1999, në fshatrat Celinë, Fortesë dhe Brestoc, e ndjejmë sa rëndë peshon liria e Kosovës sonë të shtrenjtë. Ne, si shoqëri dhe shtet, nuk do të pushojmë kurrë së kërkuari drejtësi për viktimat, për t’i sjellë kriminelët para drejtësisë”, ka shkruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...