Lirohet nga paraburgimi avokati Gazmend Halilaj - Bota Sot
Lirohet nga paraburgimi avokati Gazmend Halilaj

Aktuale

Lirohet nga paraburgimi avokati Gazmend Halilaj

Më: 26 mars 2019 Në ora: 15:54
Gazmend Halilaj

Avokati, Gazmend Halilaj është liruar sot nga paraburgimi.

I njëjti po mbahej në paraburgim nën dyshimet se për veprat penale “keqpërdorim i detyrës zyrtare”- neni 422, “keqpërdorim seksual duke keqpërdorur pozitën zyrtare apo profesionin”- neni 239 dhe veprës penale “frikësim gjatë procedurës penale” nga neni 395 i Kodit Penale të Kosovës.

Të gjithë këto vepra Prokuroria dyshon se janë konsumuar në rastin e abuzimit me të miturën në Drenas.

E të njëjtit sot masa e paraburgimit i është zëvendësuar me masën e arrestit shtëpiak.

Paraprakisht, Halilajt i ishte caktuar një muaj paraburgim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...