Flasin dy anëtarët e LDK-së që do të dekretohen nga Presidenti Thaçi për KQZ - Bota Sot
Flasin dy anëtarët e LDK-së që do të dekretohen nga Presidenti Thaçi për KQZ

Aktuale

Flasin dy anëtarët e LDK-së që do të dekretohen nga Presidenti Thaçi për KQZ

Më: 26 mars 2019 Në ora: 16:52
Foto ilustrim

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, këtë të enjte do të emërojë anëtarët e rinj të Komisionit Qendror Zgjedhor.

Media merre vesh se Thaçi u ka bërë thirrje për të dhënë betimin në dekretim, dy zyrtarëve të LDK-së siç janë Florian Dushi dhe Sami Hamiti.

Ky i fundit tha se dekretimi i tij për anëtarë të KQZ-së është bërë duke u respektuar ligji. Dhe se sipas Hamitit bllokimi i Komisionit Qendror Zgjedhor nga ana e presidentit për një vit rresht është bërë pa nevojë.

“Fatmirësisht pas një viti Presidenti ka reflektuar , dhe e ka vendos formulën sipas ligjit. Kjo zvarritje për emërimin e anëtarëve të KQZ-së është bërë pa ndonjë arsye”, u shpreh Hamiti.

Edhe Florian Dushi nga LDK, ka marrë ftesën që për këtë të enjte të jap betimin për dekretim si anëtarë i Komisionit Qendror Zgjedhor.

“Po kam marrë ftesë”, ka pohuarFlorian Dushi.

Rikujtojmë që Florian Dushi e Sami Hamiti më herët kanë qenë të deleguar si anëtarë të Komisionit Qendror Zgjedhor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...