Ish-deputeti nuk përmbahet, e quan kali presidentin Thaçi - Bota Sot
Ish-deputeti nuk përmbahet, e quan kali presidentin Thaçi

Aktuale

Ish-deputeti nuk përmbahet, e quan kali presidentin Thaçi

Nga: N.H Më: 26 mars 2019 Në ora: 17:13
Hashim Thaçi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali, ka komentuar deklaratën e kreut të Serbisë, pasi tha se Serbisë i intereson shumë Kosova.

Tali në një përgjigje ndaj kësaj deklarate ka thënë se Vuçiq mund të merret me Kosovën, derisa në krye të vendit është presidenti Thaçi, ose siç e ka quajtur ai “Kali e Brojës”.

Ja postimi i tij:

Aleksansër Vuçiç: na intereson Kosova, me atë po merremi dhe ajo është një prej çështjeve më të rëndësishme për ne.

....

Po bre po! Deri sa ta kesh Kalin e Brojës, merru me Kosovën.

Se po të ishte dikush tjetër, sa here që të ish përmend Kosova (nga tjertë se ti s'kishe guxu me përmend) ty, e akronave tu, floktë përpjetë ju kishin çue.

Ju kish dokë Kosova si Izraeli nacistave gjermanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...