Lutfi Haziri flet për meritat e tij në LDK, thumbon Vjosa Osmanin - Bota Sot
Lutfi Haziri flet për meritat e tij në LDK, thumbon Vjosa Osmanin

Aktuale

Lutfi Haziri flet për meritat e tij në LDK, thumbon Vjosa Osmanin

Më: 26 mars 2019 Në ora: 22:12
Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, thotë se ai bën pjesë në grupin e pak njerëzve të partisë që nuk kanë humbur asnjë garë jashtë LDK’së. Ndërsa për të rinjtë e kësaj partie thotë se janë vlera, por jo aq sa për ta udhëhequr LDK’në.

Haziri në Pressing të Televizionit 7 foli për zgjedhjet e brendshme të LDK’së.

Nënkryetari i LDK’së që tashmë ka deklaruar ambiciet e tij për ta udhëhequr partinë, thotë se është prej të paktëve të partisë që është dëshmuar në disa dekada prej kur është pjesë e LDK’së.

“Jam i dëshmuar në LDK. Askush nuk më ka dhuruar asnjë pozitë. Mua dhe disa të tjerëve si Haki Rugova e Agim Veliu. Ne nuk kemi humbur asnjë palë zgjedhje jashtë partisë”, ka thënë Haziri.

Ai thotë se të rinjtë e LDK’së janë vlera për këtë parti, por, sipas tij, nuk mund të injorohen ata që kanë qenë nga fillimi në këtë parti.

Haziri ka përmendur edhe deputeten Vjosa Osmani, me të cilën ai ka raporte jo të mira dhe madje ka pasur edhe përplasje publike.

“Nuk kanë kuptim zgjedhjet pa emra të ri, ata i jepin vlerë LDK’së. Kandidimi i Vjosa Osmanit për deputete i ka bërë nder LDK’së. Edhe i Lumir Abdixhikut, e Driton Osmanit”.

Megjithatë ai është kujdesur t’u tregoj vendin atyre që ai i quan “të rinjtë e LDK’së”

“Emrat e ri janë të mirëseardhur, por jo s’ka vend për dikë që dëshiron hapësirë vetëm për vete”, ka thënë tutje Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...