Kosova dhe Madagaskari do të thellojnë marrëdhëniet bilaterale

Aktuale

Kosova dhe Madagaskari do të thellojnë marrëdhëniet bilaterale

Më: 4 prill 2019 Në ora: 20:01
Foto nga takimi

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë një takimi sot me presidentin e Madagaskarit, Andry Nirina Rajoelina, biseduan për thellimin e marrëdhënieve ndërshtetërore duke filluar nga akreditimi i ambasadorit jo rezident të Republikës së Kosovës në këtë shtet afrikan.

“Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar që të ecë përpara në forcimin e partneritetit me të gjitha shtetet anëtare të OKB-së”, shkruan Pacolli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat