Nuk është patriotizëm thirrja, “mos e lëshoni atdheun” - Bota Sot
Nuk është patriotizëm thirrja, “mos e lëshoni atdheun”

Aktuale

Nuk është patriotizëm thirrja, “mos e lëshoni atdheun”

Më: 8 prill 2019 Në ora: 12:36
Faik Krasniqi

Analisti politik, Faik Krasniqi, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar mërgimtarët të cilët nga perëndimi bëjnë thirrje “mos e lëshoni atdheun”.

Ai thotë se nuk është arsyetim nëse thua se, “isha kthyer, por nuk më kthehen gruaja dhe fëmijët”, duke theksuar se vet ai është kthyer dy herë në Kosovë.

Postimi i plotë:

Nuk është e ndershme dhe as patriotizëm qe prej perëndimit, te shesësh përralla duke ju thënë bashkëkombësve "mos e lëshoni atdheun". Nëse arsyetimi juaj është qe isha kthyer por nuk me kthehet gruaja dhe fëmijët, prape nuk është arsyetim përpos patriotizëm primitiv qe tregon me këto thirrje. Unë dy here u ktheva ne Kosove!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...