Nasim Haradinaj tregon emrat e spiunëve shqiptarë të UDB-së që e kishin rrahur në burg - Bota Sot
Nasim Haradinaj tregon emrat e spiunëve shqiptarë të UDB-së që e kishin rrahur në burg

Aktuale

Nasim Haradinaj tregon emrat e spiunëve shqiptarë të UDB-së që e kishin rrahur në burg

Më: 8 prill 2019 Në ora: 12:42
Nasim Haradinaj

Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka treguar për herë të parë emrat  disa sshqiptarëve pjestar të UDB-së që e kishin rrahur në burgun e Beogradit.

I ftuar në emisionin, Kosovë Show, Haradinaj se në burg ndante qelië më akademikun Rexhep Ismailin, dhe Kolë Berishën.

“Vetëm në Nish dhe Leskovc me kanë rrahur serbët, ndërsa në Beograd më kanë rrahur shiqptarët nga UDBA-a. Adem Salihu i cilo sot është polic në Mitrovicë, Ibush Kllokoçi dhe Isa Bunjaku, këta ishin në Shërbimin Sekret Shtetror, që na kanë rrahur dhe serbët veç u keshnin”, thotë Haradinaj.

Haradinaj ka folur edhe për gjëra të tjera, që kanë të bëjnë me të kaluerën e vendit dhe gjërat aktuale që po ndodhin në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...