Jashari: Beteja e Kosharës na kujton trimat tanë që dhanë jetën e tyre për lirinë e Kosovës - Bota Sot
Jashari: Beteja e Kosharës na kujton trimat tanë që dhanë jetën e tyre për lirinë e Kosovës

Aktuale

Jashari: Beteja e Kosharës na kujton trimat tanë që dhanë jetën e tyre për lirinë e Kosovës

Nga: H.O. Më: 10 prill 2019 Në ora: 11:45
Bekim Jashari

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari kujton dëshmorët e rënë në Betejën e Koshares, përmes një postimi në Facebook. Jashari shkruan se trimat si Agim Ramadani, Sali Çeku, Abaz Thaçi, Behxhet Shabani, Driton Veliu, Rifat Çelaj, Safet Xhinofci dhe Xhemshir Islami, populli do t’I kujtoj gjithmonë me respektin më të lartë.

Postimi i plotë:

Beteja e Kosharës na kujton trimat tanë që dhanë jetën e tyre për lirinë e Kosovës.

Të tillët si Ramadani, Sali Çeku Agim, Abaz Thaçi, Behxhet Shabani, Driton Veliu, Rifat Çelaj, Safet Xhinofci dhe Xhemshir Islami, e shumë të tjerë, që populli i Kosovës do t’i kujtojë përgjithmonë me respektin më të lartë.

Lavdi dëshmorëve të kombit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat