Reagon edhe Hashim Thaçi - Bota Sot
Reagon edhe Hashim Thaçi

Aktuale

Reagon edhe Hashim Thaçi

Më: 15 prill 2019 Në ora: 22:44
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profileve të tij në Facebook, Twitter dhe Instagram ka reaguar pasi një zjarr ka kapluar njërën ndër katedralet me historike në botë “Notre Dame” në Paris.

“Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e katedrales historike Notre Dame në Paris. Një fatkeqësi kulturore me përmasa jo vetëm evropiane, por edhe botërore.

Shpresoj që zjarri të shuhet dhe dëmi të riparohet sa më shpejt|, ka shkruar ai në FB.

Ndërsa në Twitter ai ka shpërndarë postimin e presidentit francez, Emannuel Macron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...