Mustafa i LDK-së, qeveritarëve: Bona llaf, bona! - Bota Sot
Mustafa i LDK-së, qeveritarëve: Bona llaf, bona!

Aktuale

Mustafa i LDK-së, qeveritarëve: Bona llaf, bona!

Nga: A.Zh Më: 17 prill 2019 Në ora: 12:39
Besian Mustafa

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për qasjen që ka ndaj të papunëve në Kosovë.

Mustafa në një postim në Facebook, ka thënë se qeveritarët, në vend që të përmirësojnë ekonominë e tregut të lirë, pa korrupsion e nepotizëm, po “bëjnë llafe të kota “rrini në Kosovë, s’ka më mirë se këtu””.

Reagimi i Mustafës:

55% e rinisë sonë e papunë! Çdo ditë bashkëbisedoj me të rinj/reja të papunë ose të punësuar me kushte pune tepër të rënda. Shumica kanë aplikuar për vizë pune, kryesisht në Ambasadën e Gjermanisë, ku presin nga 15-20 muaj rresht për termin vize! Kur pyesin “pse kaq gjatë?” u përgjigjen “kemi mbi 300 mijë aplikime për vizë pune”!

Qeveritarët, në vend që të përmirësojnë ekonominë e tregut të lirë, pa korrupsion e nepotizëm, që t’i rrisin rinisë perspektivën dhe shpresën për jetë normale në Kosovë, u bëjnë llafe të kota “rrini në Kosovë, s’ka më mirë se këtu.”

Bona llaf, bona!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...