Mblidhet Komisioni Hetimor për PTK-në - Bota Sot
Mblidhet Komisioni Hetimor për PTK-në

Aktuale

Mblidhet Komisioni Hetimor për PTK-në

Më: 18 prill 2019 Në ora: 07:15
Ilustrim

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mblidhet në ora 10:00 për të shqyrtuar dokumentacionin e pranuar nga Posta e Kosovës dhe Telekomi i Kosovës.

Po ashtu, ky komision do të bëjë shqyrtimin e emrave të eksperteve që do të angazhohen.

Gjithashtu, gjatë ditës së sotme do të këtë takim edhe Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor.

Në këtë komision që mblidhet prej orës 11:00 do të bëhet shqyrtimi i raportit vjetor të Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës për vitin 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...