Veseli homazhe te shtatorja e dëshmorit nga Zona Operative e Llapit - Bota Sot
Veseli homazhe te shtatorja e dëshmorit nga Zona Operative e Llapit

Aktuale

Veseli homazhe te shtatorja e dëshmorit nga Zona Operative e Llapit

Më: 18 prill 2019 Në ora: 15:39
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka bërë homazhe te shtatorja e dëshmorit Naser Sekiraqa.

Ai është vrarë më 18 prill të vitit 1999 dhe ishte ushtar në Zonën Operative të Llapit.

Postimi i Veselit në Facebook:

Sot isha në Fushë Kosovë për ta nderuar dëshmorin e lirisë Naser Sekiraqa, që ra më 18 prill 1999 në njërën nga betejat e mëdha në Zonën e Llapit. I kishte vetëm 21 vite jetë, por vepra që la pas do të jetoj përgjithmonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...