Ambasada franceze në Prishtinë: U jemi mirënjohës që ndani dhimbjen bashkë me ne - Bota Sot
Ambasada franceze në Prishtinë: U jemi mirënjohës që ndani dhimbjen bashkë me ne

Aktuale

Ambasada franceze në Prishtinë: U jemi mirënjohës që ndani dhimbjen bashkë me ne

Nga: K.M Më: 18 prill 2019 Në ora: 17:47
Notre Dame

Ambasada franceze në Prishtinë, përmes një reagimi të tyre në facebook është shprehur falemderuese ndaj popullit shqiptarë të Kosovës në lidhje me bashkënjerjen e dhimbjes me popullin francez në lidhje me zjarrin i cili e ka pushtuar katedralen “Notre Dame” në Paris të hënën.

Ja reagimi i Ambasadës franceze në Prishtinë

Ambasada e Francës në Kosovë falenderon përzemërsisht përfaqësuesit politikë, fetarë dhe shoqërinë civile të Kosovës për mesazhet e tyre të mbështetjes, pas zjarrit që shkatërroi një pjesë të katedrales Notre-Dame në Paris. Këto mesazhe të bashkëndjesisë dhe miqësisë prekun thellësisht popullin francez. 
Franca falenderon gjithashtu Qeverinë e Kosovës për kontributin e saj në fondin për restaurimin e Notre-Dame.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...