Ministrja serbe blen telefon rreth 1000 euro menjëherë pas emërimit - Bota Sot
Ministrja serbe blen telefon rreth 1000 euro menjëherë pas emërimit

Aktuale

Ministrja serbe blen telefon rreth 1000 euro menjëherë pas emërimit

Më: 19 prill 2019 Në ora: 17:40
Zhiviq dhe Haradinaj

Në fund të muajit shkurt, në postin e ministres së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural është emëruar Dijana Zhiviq.

Dy muaj pasi mori udhëheqjen e kësaj ministrie, Zhiviq ka blerë për vete një telefon mobil.

Në kontratën e publikuar nuk bëhet e ditur lloji i telefonit që është blerë, veç se çmimi i tij.

Për furnizim me telefon, në tenderin e hapur janë paraqitur tre ofertues, prej të cilëve vlera më e lartë ka qenë 980 euro kurse më e ulëta 940.

Blerjen e këtij telefoni, ministrja Ziviq e ka bërë nga “N.P Mobi GEGA”.

Dijana Ziviq e Partisë Liberale Serbe e ka marrë postin së Ministrisë së Bujqësisë pas shkarkimit të Nenad Rikalos të Listës Srpska.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...