"KQZ mund të mos e justifikon ekzistimin dhe financimin e tij" - Bota Sot
"KQZ mund të mos e justifikon ekzistimin dhe financimin e tij"

Aktuale

"KQZ mund të mos e justifikon ekzistimin dhe financimin e tij"

Nga: H.O. Më: 19 prill 2019 Në ora: 17:52
Riza Smaka

Profesori dhe njohësi i ҫështjeve juridike, Riza Smaka në një prononcim për “Bota sot” lidhur me KQZ-në nëse është në gjendje të organizoj zgjedhje të reja, nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, thotë se ky Komision mund të mos e justifikon ekzistimin e tij.

“Komisioni Qendror Zgjedhor duhet t’i procedojë dhe administrojë të gjitha punët administrative e teknike referuar zgjedhjeve të jashtëzakonshme.  Ndryshe ai Komision nuk do të justifikonte ekzistimin e aq më pak financimin e tij”, thekson Smaka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat