Sondazhi i ri, Vetëvendosje bindshëm para AAK-së, Haradinaj se ka fituar besimin te populli - Bota Sot
Sondazhi i ri, Vetëvendosje bindshëm para AAK-së, Haradinaj se ka fituar besimin te populli

Aktuale

Sondazhi i ri, Vetëvendosje bindshëm para AAK-së, Haradinaj se ka fituar besimin te populli

Nga: Bota sot Më: 19 prill 2019 Në ora: 19:56
Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj që është edhe kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij kohëve të fundit ka dalë para Vetëvendosjes në sondazhe, duke theksuar se ai dhe partia e tij kanë fituar besimin e popullit më shumë se Lëvizja Vetëvendosje, shkruan “Bota sot”.

Mirëpo kështu nuk tregon një sondazh i realizuar në faqen zyrtare në Facebook të gazetës “Bota sot”, i cili ka nxjerrë bindshëm Vetëvendosjes fituese, para AAK-së.

Nga 1500 votues, 74% nga ta kanë zgjedhur Lëvizjen Vetëvendosje para AAK-së që ka mbetur me 26%.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...