Thaçi tregon se kur lëshohet autostrada “Arbën Xhaferi” - Bota Sot
Thaçi tregon se kur lëshohet autostrada “Arbën Xhaferi”

Aktuale

Thaçi tregon se kur lëshohet autostrada “Arbën Xhaferi”

Më: 20 prill 2019 Në ora: 13:37
Hashim Thaçi

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka dhënë lajmin e shumëpritur. Ai ka njoftuar se autostrada që lidhë Kosovën me Maqedoninë Veriore prite të lëshohet shumë shpejt.

“Edhe pak ditë na ndajnë nga përurimi i autostradës “Arben Xhaferi”. Një kryevepër tjetër për qytetarët tanë, e filluar në vitin 2014, me urën më të gjatë në rajon dhe me bukurinë e rrallë të bjeshkëve të Sharrit. Kjo është Kosova e re evropiane”, ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...