Eskalon Nasim Haradinaj ndaj Fisnik Ismailit: Me ta përmend babën, e ke të pa vlerë! - Bota Sot
Eskalon Nasim Haradinaj ndaj Fisnik Ismailit: Me ta përmend babën, e ke të pa vlerë!

Aktuale

Eskalon Nasim Haradinaj ndaj Fisnik Ismailit: Me ta përmend babën, e ke të pa vlerë!

Nga: N.H Më: 20 prill 2019 Në ora: 16:31
Nasim Haradinaj dhe Fisnik Ismaili

Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili, është përplasur me përfaqësuesin e veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinajn, për të cilin ka thënë se nuk i han leshi se çka thënë për luftën dhe Betejën e Koshares.

Ndaj këtij deklarimi, i menjëhershëm ishte edhe reagimi i Haradinajt. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka thënë Ismailit se me i përmend babain, ky i fundit e ka të pa vlerë.

Ndryshe, Ismaili në një ragim të tijin ka treguar se Nasim Haradinajn e kishte njohur gjatë luftës në Koshare, duke kujtuar një moment kur i njëjti s’kishte ditur të përdorte radiolidhjen.

Ja shkrimi i Haradinajt pa ndërhyrje:

Fis !
Mo me nonen, se me ta përmend baben, e ke te pa vlerë.
Une pikërisht qka po thue ti kam thenë,ndëgjoje mirë..!
Kam thën: "Jo nuk duhet me ja hup mundin Fisit, se ai ka qen në luftë dhe ka mbush bateritë dhe i ka kodue radiolidhjet, se a ka ka dhën kuk kodet si milaimi aty nuk e di....."
Ndersa punën e atyre tjerave qe i ke llomotit,tani te kuptoj se tu ka rrit leshi,por mue po mëlliten ato ku rrin leshi...!
Fis mos i moho kontributet tua, je i "madh".....he ty...pi.......lla të qoft !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...