Vjen një goditje për Haradinajn: “Ja pafshi hajrin” Çakorrit e Kullës! - Bota Sot
Vjen një goditje për Haradinajn: “Ja pafshi hajrin” Çakorrit e Kullës!

Aktuale

Vjen një goditje për Haradinajn: “Ja pafshi hajrin” Çakorrit e Kullës!

Nga: N.H Më: 20 prill 2019 Në ora: 19:20
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon të flasë se s’është humbur Çakorri e Kulla, i quan gënjeshtar kritikuesit.

Ndaj këtij lajmi ka reaguar edhe zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj. Ai përmes një postimi  në Facebook ka pohuar se duhet të jesh i pashkolluar apo i padijshëm ta thuash, por edhe ta besosh këtë deklarim.

Gecaj thekson se Haradinaj i ka pasur Çakorrin e Kullën si kurban për të ardhur dhe më vonë për të mbetur në pushtet.

Ja shkrimi i tij:

Duhet të jesh interesgji, i pashkolluar apo i padijshëm ta thuash por edhe ta besosh këtë deklarim! Pa marrë parasysh që keni aprovuar tri dokumente (dy plotësisht jo-relevante), parlamenti i Malit të Zi ka aprovuar vetëm marrëveshjen, dhe kontestimi i atij kufiri tash do të thotë kontestim i kufirit të një shteti të NATO-s. Çakorrin e Kullën i keni pasur kurban për të ardhur dhe më vone për të mbetur në pushtet! “Ja pafshi hajrin”!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...