Ushtari që nuk i përkulet komandantëve, një rrëfim i jashtëzakonshëm lufte - Bota Sot
Ushtari që nuk i përkulet komandantëve, një rrëfim i jashtëzakonshëm lufte

Aktuale

Ushtari që nuk i përkulet komandantëve, një rrëfim i jashtëzakonshëm lufte

Më: 20 prill 2019 Në ora: 19:31
Hasan Zogaj

Disa pamje lufte që dokumentojnë momentin kur një ish-ushtar i UÇK-së, atëkohë 24 vjeçar, sypatrembur në pozicionin e tij përballej me ushtarët serbë, u bënë virale në rrjet.

Ushtari i UÇK-së i përfshirë në video ishte Hasan Zogaj, nga fshati Lladroc i Malishevës, me të cili lajmi ka realizuar një rrëfim lufte të përmbledhur në storie.

Hasani pas 20 vitesh u kthye në të njëjtin vendin për të rrëfyer momentin e jashtëzakonshëm që la të habitur opinionin e gjerë.

Hasani gjatë kohën së luftës ishte kthyer nga Gjermania për të kontribuar në luftën e UÇK-së, por që nga përfundimi i luftës, Hasani është duke punuar në ndërtimtari.

Imazhi i Hasanit tregonte vuajtjet e pamëshirshme të përditshmërisë së jetës, por ai dukej shumë krenar që i ka ndihmuar popullit të tij.

Hasani tregoi edhe për marrëdhëniet që  kishte me ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe si janë ato tani?

Ish-ushtari i UCK-së, po synon ta lë Kosovën pas thotë se nuk pret një të ardhme të mirë këtu.

Hasani kishte një mesazh të fuqishëm për komandant Çelikun? 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...