Haradinaj përkrahë Poroshenkon në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë - Bota Sot
Haradinaj përkrahë Poroshenkon në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Aktuale

Haradinaj përkrahë Poroshenkon në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 22:31
Ramush Haradinaj

Nesër Ukraina voton në raundin e dytë presidencial.

E presidenti aktual, Petro Poroshenko e ka përkrahjen edhe të kryeministrit i Kosoves, Ramush Haradinaj.

Këtë Haradinaj e ka shprehur përmes një postimi në Tëitter.

Ky është postimi i tij:

E uroj popullin ukrainas për zgjedhje të lira dhe demokratike. Mikun tim Poroshenko dhe kryeministrin e ardhshëm Vovan Lexusov i dëshirojë të gjitha të mirat dhe fitore për ta udhëhequr Ukrainën drejt integrimeve euroatlantike. Kosova dhe Ukraina qëndrojnë së bashku si popuj të lirisë dhe prosperitetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...