A ju kujtohet Linda, gruaja që e ruante Rugovën, ja çka bën ajo sot - Bota Sot
A ju kujtohet Linda, gruaja që e ruante Rugovën, ja çka bën ajo sot

Aktuale

A ju kujtohet Linda, gruaja që e ruante Rugovën, ja çka bën ajo sot

Më: 21 prill 2019 Në ora: 16:53
Linda Muriqi

Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij. Një vajzë e veshur me të zeza, flokët të shkurtër dhe të lidhura fort dhe më një një shikim të mprehtë e pa buzëqeshje. Kjo është Linda Muriqi femra e vetme në mesin e shumë burrave që kujdesej për sigurinë e presidentit, Ibrahim Rugova.

Po ku ndodhet sot, ish ushtarja e UÇK-së e cila e la Amerikën dhe iu bashkua luftës për çlirimin e Kosovës në një moshë ende të re?!

Magazina.al marr vesh se ajo bënë një jetë mes New Yorkut dhe Pejës.Një pjesë të kohës e kalon në Bronx atje ku ka familjen, kurse shpesh vjen edhe në Pejë në vendlindjen e saj.

Kohëve të fundit Linda është parë në Kosovë në dasmën e vëllaut të saj, bokserit të njohur Elvir Muriqit. Linda që dikur kujdeset për sigurinë e ish presidentit të Kosovës, tash është e papunë.

Megjithatë familja e saj qëndrojnë mirë ekonomikisht për shkak së vëllezërit kanë biznes në New York.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...