Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë - Bota Sot
Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Aktuale

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Më: 22 prill 2019 Në ora: 07:28
Ndertesa e Qeverise se Kosoves

Këto janë ngjaryet kryesore për ditën e sotme në vend.

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, Komuna e Prishtinës organizon aktivitetet:

-Pastrimi i Fushës së Pajtimit dhe mbjellja e drunjve së bashku me “Miqtë e Tokës” në koordinim me Let’s Do It Kosova. (Ora 10.00-16.00)

Mbjellja e drunjve në lokacione të ndryshme të qytetit: 10:00 “Fusha e Pajtimit”  11:00 Rr. Fadil Vata, mbi Fakultetin Teknik 12:00 Këndi Finlandez (Ish Selia e Presidentit Rugova, mbrapa stadiumit, afër çerdhes) 12:40 Oborri i SHFMU “Dardania”  13:20 Ulpiane, rr. 17 Shkurti, afër kopshtit Fatosat)  14:30 Ulpiane, parkingu mbrapa banesave të Lesnas)

Shpallja e fituesve për garën në veprën më të mirë të artit me materiale ricikluese në koordinim me organizatën Green Art Center. (Shkolla e Gjelbër, ora 14.00-16.00)

Organizata studentore Reforma organizon aksion simbolik në oborrin e Rektoratit të UP-së. (Ora 11.00)

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës do të bëhet mbjellja e fidanëve në varrezat e martirëve në Çabrat. (Ora 11.00)

Banorët e lagjeve rreth Parkut Memorial në mes të Velanisë, Lagjes së Muhaxherëve, Bregut të Diellit, si dhe banorë të gjithë Prishtinës, me rastin e Ditës së Tokës, do të organizojnë një tubim paqësor në mbrojtje të Parkut. (Ora 14.15). 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...