Vdekjet në vendet e punës dhe "neglizhenca institucionale" - Bota Sot
Vdekjet në vendet e punës dhe "neglizhenca institucionale"

Aktuale

Vdekjet në vendet e punës dhe "neglizhenca institucionale"

Më: 24 prill 2019 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Njoftimi i autoriteteve të Kosovës për vdekjen e një punëtori në vendin e tij të punës në Mitrovicë, ka nxitur reagime të ndryshme në rrjete sociale, në shumicën e të cilave është bërë thirrje për më shumë siguri në punë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar hetim të këtij incidenti, derisa të tjerë i janë drejtuar po atij, duke i kërkuar që të jetë më i rreptë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...