Sot mblidhet Komisioni për Buxhet e Financa - Bota Sot
Sot mblidhet Komisioni për Buxhet e Financa

Aktuale

Sot mblidhet Komisioni për Buxhet e Financa

Më: 24 prill 2019 Në ora: 08:27
Foto ilustrim

Komisioni për Buxhet dhe Financa do të mbajë sot në ora 11:00 në Kuvendin e Kosovës mbledhjen e tij të radhës.

Fillimisht do të bëhet shqyrtimi i raportit me amendamente të Grupit Punues të Komisionit për Projektligjin 06/L-137 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr.03/L-174 për financimin e subjekteve politike, të ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin nr.04/L-058 dhe Ligjin nr.04/L-122, si dhe Ligjin nr.03/L-073 për zgjedhjet e përgjithshme në Republikën e Kosovës, i ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin nr.03/L-256.

Po ashtu, do të bëhet edhe shqyrtimi i Projektligjit nr.06/L-068 për Mbrojtjen e Fëmijës dhe amendamentet e Komisionit funksional dhe amendamenteve të Komisionit funksional për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...