Jahjaga në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka folur për statusin e të mbijetuarve të dhunës seksuale - Bota Sot
Jahjaga në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka folur për statusin e të mbijetuarve të dhunës seksuale

Aktuale

Jahjaga në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka folur për statusin e të mbijetuarve të dhunës seksuale

Nga: Z.B Më: 24 prill 2019 Në ora: 17:42
Foto nga takimi

Ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka njoftuar se ka takuar Amal Clooney, avokatën për të drejta të njeriut si dhe, Denis Mukëege fituesin e Çmimit Nobel për Paqe, përcjell “Bota sot”.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se ka folur për statusin e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë,


Postimi i plotë:

Kisha nderin që, në margjina të seancës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku u miratua edhe rezoluta 2467, të takoj Amal Clooney, avokatën për të drejta të njeriut si dhe, Denis Mukëege fituesin e Çmimit Nobel për Paqe.

Me zonjën Clooney dhe zotëri Mukëege folëm për statusin e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, sidomos për adresimin e kulturës së mosndëshkimit dhe njohjen ndërkombëtare të statusit te tyre.
 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...