Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani - Bota Sot
Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani

Aktuale

Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani

Nga: H.O. Më: 25 prill 2019 Në ora: 21:07
Ambasada gjermane në Prishtinë

Fluksi më i madh i qytetarëve të Kosovës për të jetuar dhe punuar në Evropë është drejtë Gjermanisë. Kjo dëshmohet nga turma e madhe e njerëzve që presin në radhë para ambasadës gjermane në Prishtinë.

Mirëpo terminet për viza, e sidomos ato të punës po shkojnë shumë larg, duke pas parasysh se ka interesim të madh për këtë.

Sic bëhet e ditur termini për vizë pune ka arritur tek ato të datës 13 shtator 2017. Në foton më poshtë gjeni termine për vizat tjera:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...