Haxhiu i reagon Haradinajt: Çfarë absurditeti, hipokrizie, e pafytyrësie - Bota Sot
Haxhiu i reagon Haradinajt: Çfarë absurditeti, hipokrizie, e pafytyrësie

Aktuale

Haxhiu i reagon Haradinajt: Çfarë absurditeti, hipokrizie, e pafytyrësie

Nga: A.M. Më: 26 prill 2019 Në ora: 10:23
Albulena Haxhiu

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj rreth protestës së sotme kundër Kryeprokurorit të Shtetit.

Ajo e ka thënë se kryeministrit më së shumti i përshtatet mosveprimi i prokurorisë.

Haxhiu përmes një postimi në Facebook, se po protestojnë deri sa ta largojnë “PANhajninë” dhe ata që po qëndrojnë të heshtur karshi kriminelëve.

Postimi i plotë:

Çfarë absurditeti, hipokrizie, e paftyrësie. Kryeministri Haradinaj paska thënë që protesta e sotme është ndërhyrje në sistemin e drejtësisë.

Në fakt është ky kryeministër, që në mënyrë flagrante ndërhyri në punën e prokurorisë kur kërkonte llogari dhe i jepte afat ish prokurorit Blakaj lidhur me lëndën e veteranëve mashtrues madje edhe e kërcënoi atë.

Kryeministrit Haradinaj më së shumti i përshtatet mosveprimi i prokurorisë andaj ne do të protestojmë deri sa ta largojmë PANhajninë dhe ata që po qëndrojnë të heshtur karshi kriminelëve dhe të korruptuarve.

Sot 5n'12!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...