Mblidhen krerët e drejtësisë për themelim të Task Forcës për krime lufte - Bota Sot
Mblidhen krerët e drejtësisë për themelim të Task Forcës për krime lufte

Aktuale

Mblidhen krerët e drejtësisë për themelim të Task Forcës për krime lufte

Më: 8 maj 2019 Në ora: 10:24
Foto

Ka nisur takimi koordinues për themelimin e Task Forcës dhe trupit monitorues të strategjisë së krimeve të luftës.

Në këtë takim janë ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri,kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi,kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Bahri Hyseni,  drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, përfaqësues ndërkombëtarë, etj.  Takimi po mbahet pa praninë e mediave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat