Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani - Bota Sot
Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani

Aktuale

Ja deri ku kanë arritur terminet për vizë pune në Gjermani

Nga: H.O. Më: 15 maj 2019 Në ora: 22:31
Ilustrim

Terminet për viza pune në Gjermani ndryshojnë sërish. Aktualisht terminet për këto viza kanë arritur tek data 18 dhe 17 shtator të vitit 2017.

Kjo bëhet e ditur përmes një njoftimi të Ambasadës Gjermane.

Tashmë dihet se interesimi i qytetarëve është i madh për këtë lloj vize, kryesisht në shtetin gjerman, por për shkak të fluksit të madh, terminet për këto viza po ecin shumë ngadalë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...