Haradinaj: Kosova e Britania duan fuqizimin e partneritetit ekonomik - Bota Sot
Haradinaj: Kosova e Britania duan fuqizimin e partneritetit ekonomik

Aktuale

Haradinaj: Kosova e Britania duan fuqizimin e partneritetit ekonomik

Më: 16 maj 2019 Në ora: 10:37
Ramush Haradinaj dhe Andrew Mitchell

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot Komisionerin për Tregti për Evropë në Britaninë e Madhe, Andrew Mitchell.

Haradinaj tha se ka ardhur koha që marrëdhëniet e shkëlqyera me Britaninë e Madhe t’i shndërrojmë në një dimension të ri të bashkëpunimit me interes të dyanshëm.

“Me Komisionerin shprehëm vullnetin e përbashkët për fuqizimin e partneritetit ekonomik ndërmjet dy vendeve, si dhe diskutuam për mundësitë e rritjes e investimeve nga kompanitë britanike në Kosovë”, tha Haradinaj.

Ai u shpreh se të arriturat e vendit në avancimin e infrastrukturës ligjore, veçmas me Ligjin e Investimeve Strategjike, kanë hapur kapitull të ri për zhvillimin e ekonomisë së Kosovës dhe janë garantues për investitorët e huaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...