“Askush nuk i shpëton dot pushtetarët, as Flora Brovina” - Bota Sot
“Askush nuk i shpëton dot pushtetarët, as Flora Brovina”

Aktuale

“Askush nuk i shpëton dot pushtetarët, as Flora Brovina”

Nga: H.O. Më: 16 maj 2019 Në ora: 19:21
Flora Brovina

Zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi në një postim të tij në Facebook shkruan se pushtetarët kanë dhënë vazhdimisht nga shteti për të ruajtur pushtetin.

Ai shkruan më tutje se “tash që fundi i tyre rrëmbyeshëm ka filluar, kanë filluar edhe më furishëm skenarët për ndarje të vendit e po përdorin viktimat e dhunimit”.

Postimi i plotë:

Kanë dhënë vazhdimisht nga shteti për të marrë e ruajtur pushtetin. Kompromise e koncesione pa fund për Serbinë, territorë e "Zajednicë", gjykatë speciale për shqiptarët e amnisti për kriminelët serbë, korrupsion e krime ekonomike brenda. Dhe sa më shumë që ju ka rrezikuar pushteti aq më shumë kanë nxjerrë në pazar nga shteti. Tash që fundi i tyre rrëmbyeshëm ka filluar, kanë filluar edhe më furishëm skenarët për ndarje të vendit e po përdorin viktimat e dhunimit, paçka se asnjë akuzë nuk e ngritën e asnjë kriminel s'e gjykuan.

Këtu ka vetëm një të mirë: janë tentimet e tyre të fundit nga fundi që kanë prekur dhe asgjë s'i shpëton dot, as Flora Brovina!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...