Limaj: Është koha e fundit që drejtësia t’ua japë dënimin atyre që kryen krime - Bota Sot
Limaj: Është koha e fundit që drejtësia t’ua japë dënimin atyre që kryen krime

Aktuale

Limaj: Është koha e fundit që drejtësia t’ua japë dënimin atyre që kryen krime

Më: 21 maj 2019 Në ora: 16:18
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj nëpërmjet një statusi në Facebook ka përkujtuar 20 vjetorin e masakrës së Dubravës.

Sipas Limajt kryerësit e këtij krimi kanë emër dhe mbiemër dhe janë të njohur për të gjithë.

Postimi i Limajt në Facebook:

Para dy dekadave ushtria dhe policia serbe kryen një nga krimet më monstruoze mbi të burgosurit në Burgun e Dubravës.  20 vjet më parë, në Burgun e Dubravës u vranë mbi 160 të burgosur dhe u plagosën mbi 200 të tjerë. Kryerësit e këtij krimi të tmerrshëm kanë emër dhe mbiemër dhe janë të njohur për të gjithë. Pavarësisht kësaj, për këtë krim askush nuk është hetuar dhe rrjedhimisht as dënuar. Është koha e fundit kur institucionet e drejtësisë duhet të reagojnë dhe kriminelët ta marrin dënimin e merituar.  FL.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat