Bytyçi tregon arsyen pse tregtarët e trojeve shqiptarë e urrejnë dhe sulmojnë Sali Berishën

Aktuale

Bytyçi tregon arsyen pse tregtarët e trojeve shqiptarë e urrejnë dhe sulmojnë Sali Berishën

Nga: G.B Më: 21 maj 2019 Në ora: 19:01
Sali Berisha dhe George W. Bush

Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi, ka publikuar një foto të ish kryeministrit Sali Berisha me George W. Bush.

Krahas fotos ai ka thënë se kjo është aryseja pse tregtarët e trojeve shqiptarë në Prishtinë, Tiranë e Beograd e urrejnë dhe sulmojnë Sali Berishën, përcjell Bota sot.

Ai thotë se është fat që historinë nuk mund ta bëjnë këta njerëz.

Postimi  i tij i plotë:

Ja pse tregtarët e trojeve shqiptare në Prishtinë, në Tiranë dhe në Beograd e urrejnë dhe e sulmojnë Sali Berishën!
Po është fat se historinë nuk mund ta bëjnë këta ithtarë të krijimit të Serbisë së Madhe!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat