Fotografitë e Flora Brovinës: Mevlyde Saraçi deklarohet në Polici - Bota Sot
Fotografitë e Flora Brovinës: Mevlyde Saraçi deklarohet në Polici

Aktuale

Fotografitë e Flora Brovinës: Mevlyde Saraçi deklarohet në Polici

Më: 21 maj 2019 Në ora: 20:56
Flora Brovina

Ish-deputetja e LDK-së, Mevlyde Saraçi, ditë më parë ka deklaruar se asnjëherë nuk e ka parë fotografinë të cilën e kishte bërë publike deputetja e PDK-së, Flora Brovina. Kjo e fundit kishte thënë se Saraçi, ia kishte dorëzuar në zarf këtë fotografi gjatë vitit 2003, në kohën kur punonin bashkë në Komisionin për Personat e Zhdukur.

Një gjë të tillë kishte mohuar Saraçi, madje, ajo është paraqitur në polici për të dhënë deklaratë.

“Po, jam paraqitur në polici dhe jam intervistuar si dëshmitare. Ju njoftoj se kam deklaruar të vërtetën, ashtu siç është. Nuk kam lidhje me fotografinë, dhe nuk kam lidhje me këtë rast”.

Ajo deklaroi se shumë shpejt do ngre padi për shpifje ndaj deputetes Brovina.

“Ajo ka keqpërdorur emrin tim pa pasur lidhje me veprimet e saja, ndërkohë unë jam në përgatitje të kallëzimit penal kundër znj. Flora Brovina, për keqpërdorim të emrit tim”, tha ajo.

Ndryshe, pas publikimit të fotografisë nga deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, me të cilën pretendonte se paraqet kryerjen e dhunimeve seksuale gjatë luftës në Kosovë, e cila fotografi doli të jetë e dyshimtë, ka pasur reagime të shumta nga të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, e po ashtu edhe nga familjarët e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat