Sherifi: Reagimi i shoqërisë civile për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina dëshmon pjekuri - Bota Sot
Sherifi: Reagimi i shoqërisë civile për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina dëshmon pjekuri

Aktuale

Sherifi: Reagimi i shoqërisë civile për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina dëshmon pjekuri

Më: 22 maj 2019 Në ora: 00:54
Bilall Sherifi

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi e quajti si fatkeqësi të madhe fotografinë e publikuar nga Flora Brovina, e cila sipas saj ishte dëshmi e krimeve të serbëve në Kosovë.

Sherifi thotë se vet reagimi i shoqërisë kosovare rreth kësaj fotoje dëshmon se Kosova  nuk do të përdorë mekanizma false për të dëshmuar krimet e luftës.

Ai, duke folur në emisionin “Click” , e bëri një krahasim mes Kosovës dhe Serbisë, ku tha se kjo e fundit ka përdorur mekanizma të kundërta.

“Serbia me mashtrime po tenton t’i heshtë krimet e luftës dhe ka filluar t’i mohojë ato. E këtë gjë e pranon edhe shoqëria serbe, duke mos reaguar”, tha ai.

Sa i përket Kosovës, Sherifi  tha se pas reagimit që kanë bërë shoqëria civile lidhur me foton kanë dëshmuar pjekuri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...