Hoxha bashkatdhetarëve: Dilni dhe votoni, sepse ju e begatoni jetën në shtetin ku jetoni në BE - Bota Sot
Hoxha bashkatdhetarëve: Dilni dhe votoni, sepse ju e begatoni jetën në shtetin ku jetoni në BE

Aktuale

Hoxha bashkatdhetarëve: Dilni dhe votoni, sepse ju e begatoni jetën në shtetin ku jetoni në BE

Nga: Z.B Më: 23 maj 2019 Në ora: 18:36
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka ftuar bashkatdhetarët në vendet e Bashkimit Evropian me të drejtë vote, të dalin dhe votojnë partitë e preferuara për Parlamentin Evropian, përcjell “Bota sot”.

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook , ku ka shkruar se ju keni gjetur mikpritje, të bazuar mbi vlerat më të çmuara të BE-së dhe të qëllimeve të saj.

“Dilni dhe votoni, sepse ju e begatoni jetën në shtetin ku jetoni në BE, andaj, dilni e votoni për vlerat për të cilat edhe ne si Republikë e Kosovës përpiqemi dhe angazhohemi, që të bëhemi pjesë e këtyre vlerave, duke çmuar e promovuar dinjitetin njerëzor”.

Postimi i plotë:

Sot e deri më 26 Maj 2019, mbahen zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Ftoj të gjithë bashkatdhetarët, me të drejtë vote të dilni e votoni! Ju keni gjetur mikpritje, të bazuar mbi vlerat më të çmuara të BE-së, të qëllimeve të saj, si: forcimi i paqes, sigurimi dhe garantimi i lirisë, zhvillim të balansuar, kundër përjashtimit dhe diskriminimit, promovimi i shkencës dhe dijes, solidaritetin dhe zhvillimin ekonomik, respektimi i dallimeve kulturore e gjuhësore si dhe unifikimin monetar. Dilni dhe votoni, sepse ju e begatoni jetën në shtetin ku jetoni në BE, andaj, dilni e votoni për vlerat për të cilat edhe ne si Republikë e Kosovës përpiqemi dhe angazhohemi, që të bëhemi pjesë e këtyre vlerave, duke çmuar e promovuar dinjitetin njerëzor, lirinë, demokracinë, barazinë, sundimin e ligjit dhe të drejtat e njeriut. Mbi këto vlera, ju jeni të lumtur me vlerat e BE-së, rikonfirmoni praninë tuaj në shtetin mikpritës, duke votuar, për vete, fëmijët Tuaj dhe Kosovën brenda vlerave evropiane!
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...