Deputeti i LDK-së i reagon ashpër Hashim Thaçit, e quan manipulues të pafytyrë - Bota Sot
Deputeti i LDK-së i reagon ashpër Hashim Thaçit, e quan manipulues të pafytyrë

Aktuale

Deputeti i LDK-së i reagon ashpër Hashim Thaçit, e quan manipulues të pafytyrë

Nga: N.H Më: 25 maj 2019 Në ora: 17:33
Hashim Thaçi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar ndaj presidentit aktual, duke thënë se ky i fundit është një mashtrues i cili mendon se populli han barë.

Ky reagim nga deputeti i LDK-së, vije pasi presidenti i vendit, Hashim Thaçi, me rastin e nderimit të tij me titullin “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Hasit, ka ritheksuar qëndrimin e tij për heqjen e pikës kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ai para hasianëve ka thënë se është zotim i tij jetësor që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci t’i bashkohen Kosovës pa u cenuar asnjë centimetër e territorit të saj.

“Mos ndal dorë deri në Nish. Toplica ishte e jona. Me çka do e merr, me çaj Rusi, apo NATO do pushton këtë pjesë, se me dhurua ajo që masakroi 100 vjet shqiptarët s’ndodh. Manipuluesi i pafytyrë po mendon që ky popull han barë? Nuk mashtrohet më askush me manipulimet me Preshevën që ky e miku i tij Vuçiqi me sjell kufirin në Ibër edhe vet të shpëtoi nga Gjykata”, shkruan Avdyli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...