Nisma për Tribunalin, Veseli takim me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të OKB-së - Bota Sot
Nisma për Tribunalin, Veseli takim me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të OKB-së

Aktuale

Nisma për Tribunalin, Veseli takim me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të OKB-së

Më: 26 maj 2019 Në ora: 21:57
Miroslav Jenca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret nesër në një takim të veçantë ndihmës sekretarin gjeneral të OKB-së për Evropë, Azinë Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca.

Ky takim zhvillohet pikërisht në kohën kur në Kosovë po diskutohet iniciativa e kryeparlamentarit Kadri Veseli për ngritjen e Tribunalit Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, ndihmës sekretari gjeneral i OKB-së për Evropë, Azinë Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca do të ketë takim vetëm me kryeparlamentarin Veseli nga liderët shtetërorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...