Haradinaj: Ali Ajeti, pishtar i luftës çlirimtare - Bota Sot
Haradinaj: Ali Ajeti, pishtar i luftës çlirimtare

Aktuale

Haradinaj: Ali Ajeti, pishtar i luftës çlirimtare

Më: 30 maj 2019 Në ora: 09:20
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj në 30-vjetorin e rëniës ka kujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare dhe prijësin e “Çetës së Llapit”, heroin Ali Ajeti.

Haradinaj tha se Ajeti tërë jetën u angazua për të drejtën e kombit duke u bërë frymëzim për luftë deri në çlirim.

“Me veprimtarinë e shquar atdhetare, Ali Ajeti, u shndërrua në pishtar të njërit prej kapitujve më të lavdishëm të historisë së Kosovës”, shkroi Haradinaj.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Në 30-vjetorin e rënies kujtojmë sot me pietet veprimtarin e çështjes kombëtare dhe prijësin e “Çetës së Llapit”, heroin Ali Ajeti, i cili një jetë të tërë, deri në flijim, u angazhua për të drejtën e kombit. Ai, bashkë me shokët e tij, i paraprinë kryengritjes së armatosur, duke u bërë frymëzim për luftë deri në çlirim. Me veprimtarinë e shquar atdhetare, Ali Ajeti, u shndërrua në pishtar të njërit prej kapitujve më të lavdishëm të historisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...