Veseli: Hiqeni emrin tim si propozues dhe votojeni formimin e Komisionit shtetëror për Tribunalin - Bota Sot
Veseli: Hiqeni emrin tim si propozues dhe votojeni formimin e Komisionit shtetëror për Tribunalin

Aktuale

Veseli: Hiqeni emrin tim si propozues dhe votojeni formimin e Komisionit shtetëror për Tribunalin

Më: 30 maj 2019 Në ora: 10:49
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se nuk ka rendësi se kush e ka propozuar iniciativën për themelimin e Tribunalit për dënimin e gjenocidit serb.

Veseli madje  u ka thënë deputetëve që nëse duan mund ta largojnë emrin e tij si propozues  dhe të votojnë formimin e Komisionit shtetëror për krijimin e këtij Tribunali.

“Unë në seancën e kaluar e thash në qoftë se ka të bëjë me çështje individuale, jo se jam në gjendje të heq dorë prej vetvetes, por kurrë emri im mos u përmend. Por kanë kaluar dy dekada dhe askush  nuk ka marrë këtë iniciativë, Po kjo iniciativë do të shkoj deri në fund, nuk mund ta ndalë askush. Nuk ka nevojë fare të improvizohet, të dalin komisionet nga grupet parlamentare në qoftë se dëshirojnë nga një, e improvizojnë si të duan që të largohet iniciativa nga emri im dhe e votojmë sot”, tha Veseli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...