Delegacioni gjermano-francez takohet edhe me Isa Mustafën - Bota Sot
Delegacioni gjermano-francez takohet edhe me Isa Mustafën

Aktuale

Delegacioni gjermano-francez takohet edhe me Isa Mustafën

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 14:29
Pamje nga takimi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim delegacionin nga Gjermania dhe Franca.

Në një komunikatë që LDK ka dërguar për  media thuhet se kryetari Mustafa ka falënderuar shtetet, Gjermaninë dhe Francën për kontributin e pazëvendësueshëm që i kanë dhënë Kosovës gjatë të gjitha proceseve në shtetndërtim dhe ka shprehur dëshirën për bashkëpunim të mëtutjeshëm edhe më të thellë me të dyja vendet.

“Gjatë këtij takimi, kryetari Mustafa ka njoftuar delegacionin për qëndrimin e LDK-së, për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë”, thuhet në komunikatën e LDK-së.

Përfaqësues nga Gjermania dhe Franca kanë takuar edhe udhëheqësit e institucioneve të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat