Hoxha: Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve - Bota Sot
Hoxha: Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve

Aktuale

Hoxha: Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve

Nga: Z.B Më: 11 qershor 2019 Në ora: 13:34
Foto

Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha ka thënë se përpjekjet e Kosovës shekullore për liri dhe pavarësi do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, ngase, siç thotë ajo, pas një lufte të drejtë çlirimtare që solli shumë sakrifica për qytetarët e Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Hoxha këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve tanë, sipas saj, në veçanti përkushtimin e miqve ndërkombëtarë të cilët u vunë në mbrojtje të lirisë dhe qenies tonë.

"Kjo festë jona, nuk do të ishte e plotë pa mikun tonë historik, Presidentin Klinton dhe Zonjën Hilary, Sekretaren Albright dhe miqtë tjerë që arritën në Prishtinë për këtë përvjetor solemn. Në këtë 20-vjetor të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë", ka shkruar ajo.

Ndryshe, sot, kanë filluar aktivitetet për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, me këtë rast

Postimi i plotë:

Përpjekjet tona shekullore për liri e pavarësi, do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, me hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë, pas një lufte të drejtë çlirimtare që solli shumë sakrifica për qytetarët e Kosovës. Kjo festë jona, nuk do të ishte e plotë pa mikun tonë historik, Presidentin Klinton dhe Zonjën Hilary, Sekretaren Albright dhe miqtë tjerë që arritën në Prishtinë për këtë përvjetor solemn. Në këtë 20-vjetor të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve tanë, në veçanti përkushtimin e miqve ndërkombëtarë të cilët u vunë në mbrojtje të lirisë dhe qenies tonë. Respekt i përjetshëm për kontribuuesit e kësaj dite madhështore! Respekt i përjetshëm për Presidentin Klinton, Sekretaren Albright dhe miqtë tanë nga bota demokratike!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...