Limaj: NATO ndali gjenocidin dhe spastrimin etnik në Kosovë - Bota Sot
Limaj: NATO ndali gjenocidin dhe spastrimin etnik në Kosovë

Aktuale

Limaj: NATO ndali gjenocidin dhe spastrimin etnik në Kosovë

Nga: Z.B Më: 11 qershor 2019 Në ora: 14:18
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, përcjell “Bota sot”.

Limaj këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se, “Përjetë mirënjohës KFOR-it për sigurinë e ofruar për të gjithë qytetarët e Kosovës”.

Postimi i plotë:

Pata kënaqësi të merrja pjesë në shënim të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë të organizuar nga Komandanti i KFOR-it Lorenzo D'Addario.

Përjetë mirënjohës KFOR-it për sigurinë e ofruar për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Falënderime e mirënjohje për miqtë tanë, Aleancën më të fuqishme ushtarake në botë, NATO, e cila ndali gjenocidin dhe spastrimin etnik në Kosovë.FL
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...