Vasfije Krasniqi Goodman në Parlamentin e Torontos: Pa UÇK-në, nuk do të isha këtu duke dëshmuar për krimet serbe - Bota Sot
Vasfije Krasniqi Goodman në Parlamentin e Torontos: Pa UÇK-në, nuk do të isha këtu duke dëshmuar për krimet serbe

Aktuale

Vasfije Krasniqi Goodman në Parlamentin e Torontos: Pa UÇK-në, nuk do të isha këtu duke dëshmuar për krimet serbe

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 20:44
Vasfije Krasniqi Goodman

E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovës, Vasfije Krasniqi Goodman ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Ontarios në Toronto.

Ajo ka folur për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përvojat e saj të hidhura nga lufta e fundit në Kosovë.

Ajo ka thënë se UÇK ka qenë në mbrojtje të popullatës civile në Kosovë, po jo mjaftueshëm për t’i mbrojtur të gjithë.

“UÇK ishte ne mbrojtje te popullates civile ne Kosove, por jo mjaftueshem per te na mbrojtur te gjithe ne, te gjitha viktimat e luftes. Dua ta falendroje UÇK’ne pa ndihmen e se ciles une nuk do te isha ketu ne Toronto te Kanadase per te deshmuar per krimet serbe ne Kosove”, citohet të ketë thënë Krasniqi Goodman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat