Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit - Bota Sot
Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit

Aktuale

Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 22:36
Vetëndosje

Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, nesër në orën 16:00 në Hotelin Grand në Prishtinë do të mbahen një sërë aktivitete të organizuara nga kjo parti.

Kjo ngjarje mbanë titullin “20 Vite nga Lufta Çlirimtare”, ndërsa do të mbahet edhe një tribunë e bashkëbisedim mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan.

Ndërsa me fillim nga ora 19:00 në zyret qëndrore të Lëvizjes Vetëvendosje do të mbahet edhe një koktej festiv për themelimin e kësaj lëvizjeje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat